Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Charmo Arctic PRO II GWH09ATCXB-K6DNA4A

28.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH09ATCXB-K6DNA4A
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER: 8.4  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP: 4.5  A+(Средна зона)
 GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
 Грејач на тацна и компресор.
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.
Модел

GWH09ATCXB-K6DNA4A

Капацитет

Btu

9000

Напојување

V~/Hz

220~240 / 50

Волтажа Min/Max.

V

198~264

Капацитет

ладење

W

2700(800~3600)

греење

W

3000(900~3800)

Потрошувачка

ладење

W

680(100~1300)

греење

W

680(150~1400)

Работна температура

ладење

°C

-15~50

греење

°C

-25~30

SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C)

8.4/ 5.6/4.5/3.5

Енергетска класа

A++/ A+++/A+/A

Внатрешна Единица

GWH09ATCXB-K6DNA4A/I

Проток на воздух

m3/h

610/530/500/440/380/310/280
Ниво на звучен притисок

dB (A)

39/36/34/31/26/24/22
Димензии (ДxВxШ)

mm

835×275×200

Тежина (нето)

kg

9

Надворешна Единица

GWH09ATCXB-K6DNA1A/O

Тип на компресор

Rotary

Фреон/полнење

-/kg

R32/0.51

Ниво на звучен притисок

dB (A)

51

Конекција бакар

mm

φ6/φ9.52

Макс. должина на цевки

m

15

Димензии (ДxВxШ)

mm

732×555×330

Нето тежина

kg

24.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција