Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE Charmo Premium GWH12ATBXB-K6DNA1D

25.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH12ATBXB-K6DNA1D
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:6.1  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.0  A+(Средна зона)
 GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -15°С до +43°С
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.
МоделGWH12ATBXB-K6DNA1D
КапацитетBtu12000
НапојувањеV~/Hz220~240/50
Волтажа Min/Max.V198~264
КапацитетладењеW3200(900~3600)
 греењеW3400(900~4000)
ПотрошувачкаладењеW991(220~1300)
 греењеW916(220~1500)
Работна температураладење°C-15~43
 греење°C-15~24
SEER/ SCOP(W)/SCOP(A) 6.1/ 5.1/4.0/
Енергетска класа A++/ A+++/A+
Внатрешна ЕдиницаGWH12ATBXB-K6DNA1D/I
Проток на воздухm3/h590/520/480/400/350/320/280
Ниво на звучен притисокdB (A)41/37/35/33/30/26/24
Димензии (ДxВxШ)mm783×260×185
Тежина (нето)kg8
Надворешна ЕдиницаGWH12ATBXB-K6DNA1D/O
Тип на компресор Rotary
Фреон/полнење-/kgR32/0.55
Ниво на звучен притисокdB (A)52
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm20
Димензии (ДxВxШ)mm732×555×330
Нето тежинаkg25

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција