Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE PULAR Premium GWH07AGA-K6DNA1A

24.999 ден.
29.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH07AGA-K6DNA1A
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:6.6  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.8/4.0   A++/А+
 GREE компресор со перманентни магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работна температура од -15°С до +43°С
 “Self-Clean” функција за чистење на внатрешната единица
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Self-Clean.

КапацитетBtu7000
НапојувањеV~/Hz220-240/50
Волтажа Min/Max.V198/264
КапацитетладењеW2200(300~2850)
 греењеW2400(600~2900)
ПотрошувачкаладењеW590(80~1100)
 греењеW590(130~1300)
Работна температураладење°C-15~43
 греење°C-15~24
SEER; SCOP(W)/SCOP(A)6.6/ 4.8/4.0//
Енергетска класаA++; A++/A+
Внатрешна ЕдиницаGWH07AGA-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h520/470/450/420/310/290/250
Ниво на звучен притисокdB (A)39/37/34/33/29/25/21
Димензии (ДxВxШ)mm704×260×185
Тежина (нето)kg7.5
Надворешна ЕдиницаGWH07AGA-K6DNA1A/O
Тип на компресорRotary
МоделQXF-N075zC170
Фреон/полнење-/kgR32/0.4
Ниво на звучен притисокdB (A)50
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm15
Димензии (ДxВxШ)mm710×450×293
Нето тежинаkg21

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција