Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE Inverter Charmo Arctic Pro -25C - Wifi 12000Btu

29.999 ден.
Потребни наградни поени: 34000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH12ATCXB-K6DNA1A/I
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER: 7.1  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP: 4.1  A+(Средна зона)
 GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач на тацна и компресор.
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

МоделGWH12ATCXB-K6DNA1A
КапацитетBtu12000
НапојувањеV~/Hz220~240 / 50
Волтажа Min/Max.V198~264
КапацитетладењеW3510(900~4300)
 греењеW3810(900~4700)
ПотрошувачкаладењеW962(120~1500)
 греењеW953(180~1800)
Работна температураладење°C-15~50
 греење°C-25~30
SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C)7.1/ 5.2(W)/4.1(A)/3.1(C)
Енергетска класаA++/ A+++(W)/A+(A)/B(C)
Внатрешна ЕдиницаGWH12ATCXB-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h650/580/530/440/380/330/310
Ниво на звучен притисокdB (A)43/39/37/34/31/28/25
Димензии (ДxВxШ)mm835×275×200
Тежина (нето)kg9
Надворешна ЕдиницаGWH12ATCXB-K6DNA1A/O
Тип на компресорRotary
Фреон/полнење-/kgR32/0.55
Ниво на звучен притисокdB (A)52
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm15
Димензии (ДxВxШ)mm732×555×330
Нето тежинаkg25.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција