Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

AMBER PREMIUM+ GWH18YDXF-K6DNA1A

53.999 ден.
59.999 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH18YDXF-K6DNA1A
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха


AMBER Premium+ е идеален избор како за ладење, така и за греење. Има широки можности за работа, а во исто време и висока Класа на енергетска ефикасност. Има богат опсег на функции и проширени опции за контрола кои ја гарантираат удобноста на корисникот.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:7.6  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.3  A+(Средна климатска зона)
 EUROVENT сертификат
 GREE TWIN-Rotary компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
 EEV – Eлектронски Експанзионен Вентил, Грејач на тацна за одмрзнување на кондензат
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

МоделGWH18YDXF-K6DNA1A
КапацитетBtu18000
НапојувањеV~/Hz220-240/50
Волтажа Min/Max.V198~264
КапацитетладењеW5300(1260~6600)
 греењеW5600(1400~7500)
ПотрошувачкаладењеW1413(100~2250)
 греењеW1333(240~2500)
Работна температураладење°C-15~50
 греење°C-25~30
Просечен капацитет при греење на -10°CW4300
COP при -10°C надворешна температураW/W2.72
Енергетска класаладењеA++
 греењеA+++ (Топла климатска зона)
A+(Средна климатска зона)
SEER (Ладење до +35°C)7.6
SCOP (Топла климатска зона до +2°C)5.7 (Топла климатска зона)
SCOP (Средна климатска зона до -10°C)4.3 (Средна климатска зона)
Внатрешна ЕдиницаGWH18YDXF-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h850/750/680/610/570/520/460
Ниво на звучен притисокdB (A)43/41/39/37/35/32/31
Димензии (ДxВxШ)mm1013×307×221
Тежина (нето)kg13
Надворешна ЕдиницаGWH18ACDXF-K6DNA1A/O
Тип на компресорTwin Rotary
МоделFTz-SM151AXBD
Фреон/полнење-/kgR32/1
Ниво на звучен притисокdB (A)57
Конекција бакарmmφ6/φ12
Макс. должина на цевкиm25
Димензии (ДxВxШ)mm958×660×402
Нето тежинаkg40.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција