Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

ISKRA AR 2800Т бензински агрегат

26.999 ден.
28.999 ден.
  • Производител: Iskra
  • Шифра:ISKRA AR 2800Т бензински агрегат
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 Бензински агрегат
• Работна излезна моќност (S1): 2600 W
• Максимална излезна моќност (S2 5мин): 2800 W
• напон: 2 × 230V ~ 50Hz
• Тип на мотор: 4-такт (AR170F)
• Максимален капацитет на моторот: 4,1 kW
• Волумен на моторот: 208 см3
• Брзина во мирување: 3000 вртежи во минута
• воздушно ладење на моторот
• Номинална струја: 11,3 А
• Гориво: безоловен бензин
• Капацитет на резервоарот за гориво: 15 l
• Стартување: рачно
• Работно време: 10 ч
• АВР систем (автоматско регулирање на напонот)
• НТ: 38 кг
• БТ: 40 кг

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција