Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Metabo STEB 70 Quick Убодна пила

7.999 ден.
8.999 ден.
Потребни наградни поени: 8000
  • Производител: METABO
  • Шифра:Metabo STEB 70 Quick Убодна пила
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Metabo Quick систем за менување на сечилата за пилата без алат. и водење на сечилото за пилата со ниско ниво за прецизни сечења.

Metabo Quick систем за менување на сечилата за пилата без алат.
Водење на сечилото за пила со ниско ниво за прецизни сечења.

Горна рачка со нелизгава мека површина.
Функцијата за дување на пилевината што може да се избере и обезбедува бесплатен преглед на линијата за сечење.

Variospeed (V) Електроника за работа со прилагодени стапки на удар за користените материјали.

Можност за вшмукување на пилевината со помош на поврзување на универзална правосмукалка
.
Прецизна водичка шина и уред за водење достапни како дополнителна опрема.
Дел за екстракција
Клуч
Штитник за пилевина

Излезна моќ (W)335
Област на вртење од/до (°)-45/+45
Дебелина на сечење (mm) NF20
Удари под оптоварување (/min)900-3300
Максимална длабина на сечење дрво (mm)70
Макс.подигање (mm)22
Дебелина на сечење во челик (mm)6
БрендMETABO
Номинална моќност, 230V (W)570
Тежина (Kg)2


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција