Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W Потопна пумпа

8.999 ден.
9.499 ден.
Потребни наградни поени: 9600
  • Производител: AL-KO
  • Шифра:AL-KO DRAIN 15000
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W.
  • Екстремно јака и робусна пумпа со kапацитет до 15.000 l / h проток на вода.
  • Универзални конектори вклучени со пумпата.
  • Можност за всисување честички до 35 mm.
  • Оптимална заштита од корозија кој гарантира долг век на употреба.
  • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 15000 Inox Comfort 1100W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1100 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 11.0 m
Проток на вода за литри/час 15000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 35 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 6.8 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција