Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

METABO HWW 4000/25G Хидрофор

14.399 ден.
15.999 ден.
Потребни наградни поени: 15000
 • Производител: METABO
 • Шифра:METABO HWW 4000/25G Хидрофор
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха

Хидрофор METABO HWW 4000/25G

Карактеристики и предности

 • За автоматско снабдување со вода, за наводнување во градината и испумпување на подземни води, како и испумпување, празнење, циркулација на чиста вода.
 • Сад под притисок за заштеда на енергија и обезбедување вода со ниска бучава.
 • Прекинувач на притисок кај резервоарот за автоматско активирање во случај на зголемена побарувачка на вода.
 • Кондензаторски мотор со заштита од преоптоварување: го штити моторот од прегревање.
 • Висококвалитетен систем на лизгачки заптивки за долг век на траење.
 • Посебен отвор за полнење вода за едноставна работа на пумпата.
 • Приклучок за одвод на вода (отстранлив без алат) за заштита во случај на мраз.Можност за наводнување во градината со 1 или 2 прскалки.
 • За еднофазна наизменична струја.


Регистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

Спецификација на продуктот

ПроизведувачMETABO
МоделHWW 4000/25 G
Моќност на мотор1100 W
Макс. проток4000 l/h
Макс. потисна висина46 m
Макс. усисна длабочина8 m
Макс. притисок4.6 bar
Работен притисок на вклучување1.4 bar / 20.3 psi
Работен притисок на исклучување3.2 bar / 46.4 psi
Приклучок на влез на пумпата1″ цол
Приклучок на излез на пумпата1″ цол
IP заштитаIP X4
Материјал на куќиште на пумпатаМетал
Димензии485 x 270 x 585 mm
Капацитет на боца24 l
Должина на кабел1.5 m.
Тежина17.2 kg
Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција