Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W Потопна пумпа

5.999 ден.
6.499 ден.
Потребни наградни поени: 6000
  • Производител: AL-KO
  • Шифра:AL-KO SUB 12000 DS 800W
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Потопна пумпа AL-KO DRAIN 12000 Comfort 800W

Карактеристики и предности

  • Потопна пумпа за нечиста вода AL-KO DRAIN 12000 Comfort.
  • Моќна и силна со kапацитет до 12.000 l / h проток на вода.
  • Универзални конектори вклучени со пумпата.
  • Можност за всисување честички до 30 mm.
  • Заштита на моторот од прегрјување.

Спецификација на продуктот

Произведувач AL-KO
Модел DRAIN 12000 Comfort 800W
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 800 W
Длабочина на усисување на вода 5.0 m
Висина на потиснување на вода 10.0 m
Проток на вода за литри/час 12000 l/h
Температура на вода max 35 °C
Работен притисок 0.8 bar
Приклучок на влез/излез G 1.25 “
Големина на честички при всисување 30 mm
Должина на кабел метри 10 m
Tежина кг 6.9 kg

alko-logo
Гаранција на продуктот 12 месеци.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција