Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

LAICA VT3119-100% Automatic апарат за вакумирање

8.999 ден.
9.999 ден.
Потребни наградни поени: 9000
  • Производител: Laica
  • Шифра:LAICA VT3119-100% Automatic апарат за вакумирање
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

ЧУВАЈТЕ ЈА ХРАНАТА ПОСВЕЖА ПОДОЛГО: Ја одржува храната свежа до 8 пати подолго во споредба со обичните методи на складирање. Заштедете пари со купување храна и правилно складирање. Спречете го расипувањето и намалете го отпадот од храна. Кажете им збогум на неуредните и неорганизирани фрижидери и замрзнувачи и заштедете простор во вашиот фрижидер.

ЕФИКАСНИ И РАЗНОСТАВНИ ОПЦИИ: Машината за запечатување со правосмукалка нуди 100% автоматско работење, делумна вакуумска функција, пулсен рачен вакуум и функција само за заптивање, обезбедувајќи се-во-едно решение за вашите потреби за вакуумско запечатување. Машината за запечатување со правосмукалка е исто така дизајнирана да работи беспрекорно со канистри, нудејќи дополнителна опција за складирање и продолжување на рокот на траење на вашата омилена храна, што го прави задолжително за секоја кујна.

ПОСТАВУВАЊЕ НА ДВОЈНО ЗАТПУВАЊЕ: Вакуумските заптивки LAICA се дизајнирани со две поставки за запечатување, стандардни и силни, обезбедувајќи добро запечатување за различни видови храна, одржувајќи ги свежи и добро сочувани подолго време.

РАЧКА ЗА ЗАКЛУЧУВАЊЕ СО КОРИСНИЧКИ: Машината за вакуумско запечатување VT3119 има удобна рачка за заклучување, што овозможува лесно и безбедно затворање за време на процесот на вакуумско запечатување, што ја прави сигурна и основна кујнска алатка.

ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ И ЧИСТЕЊЕ: Опремен со отстранлив и перен послужавник за течност, оваа машина за запечатување со правосмукалка обезбедува едноставно и без мака чистење, одржувајќи оптимална хигиена и перформанси во секое време

DIMENSIONS

40 x 16.5 x 11.5 cm

WEIGHT

1.75 kg

BARCODE

8013240890203

PRODUCT COMPONENTS

1 Vacuum Machine, 1 Vacuum Roll, 1 Hose for canisters, 1 Cutter, 1 Instruction Manual

SPARE PARTS AVAILABILITY

– Bags and Rolls: Codes VT3500, VT3501, VT3502, VT3503, VT3504, VT3510, VT3505, VT3508, VT3509, VT3514
– Hose for canisters AHI020
– Gaskets AHI026

MAXIMUM VACUUM PRESSURE

– 0.7 bar

SUCTION PUMP

Single

ROLL HOLDER AND TUBE HOLDER FOR CONTAINERS

LIQUID COLLECTION TRAY

Available

PROGRESS STATUS INDICATOR

Available

USE WITH CONTAINERS

Available

AVAILABLE FUNCTIONS

100% automatic, partial vacuum function, pulse manual vacuum, sealing only function

MAXIMUM BAG WIDTH

30 cm

SAFETY THERMAL CUT-OUT

Available

POWER

AC 220-240V 50H – 110W

NOISE LEVEL AT 1 METRE

<80dB

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција