Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch EasyHedgeCut 55 ел. ножица/тример за жива ограда

5.499 ден.
7.300 ден.
Потребни наградни поени: 6800
  • Производител: Bosch
  • Шифра:ш.09056948
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Карактеристики и предности

  • Ракување без напор лезни ножици за жива ограда конструирани за минимално оптеретување на вашите раце и вашиот грб.
  • Добро балансиран алат и ергономската рачка обезбедуваат удобна работна позиција.
  • Извонредна ефикасност: мотор со голема сила и растојание на ножеви од 16 мм кои обезбедуваат потребен капацитет за сечење на млада жива ограда или мали до средни живи огради.
  • „High-Power“ мотор со 450 W за силно сечење.
  • Мали димензии за подобро ракување.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 450 W
Должина на ножот 550 мм
Отвор на заб 16 мм
Број на одови во празно 3.400 min-1
Тежина 2,7 kg

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција