Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WEBER GENESIS EPX-435 (SMART GRILL) GAS BBQ СКАРА НА ГАС

189.990 ден.
205.990 ден.
Потребни наградни поени: 200000
  • Производител: WEBER BBQ
  • Шифра:M-436810075
  • Наградни поени:3000
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Ви ја претставуваме SMART скарата Genesis® - најголемата иновација за скара во последните децении, која создава целосно градинарско кулинарско искуство. Печете, печете на пареа, па дури и пржете со замена на решетката за готвење со прилагодени садови за скара од WEBER CRAFTED, инспиративна храна која никогаш не се мислела дека е можна на скарата.

Со паметната технологија WEBER CONNECT, ќе добивате предупредувања за температурата на храната во реално време, така што што и да правите да излегува совршено секој пат.


-Интегрирана технологија Weber Connect - Bluetooth и WiFi конекција - предупредувања за чекор-по-чекор скара

- Ноќното осветлување го осветлува целиот простор за скара и работните површини од LED светилки во рачката на капакот - контролните копчиња имаат и осветлување, совршено за покажување на вашите пријатели!

- 4 горилници плус дополнителен горилник (Ражач за горење контролиран со црвено копче) во екстра големата Sear Zone - одлична за отсекување на повеќе шницли

- The Sear Burner (црвеното копче надвор од центарот)

- Плината на гас од страничен пламеник

- Проширливо второ ниво на готвење.

- Екстра голема преклопна маса за подготовка и сервирање

- Решетки за готвење со порцелански емајлирани леано железо - лесни за чистење и одлични за задржување на топлина, совршени за добри линии за пржење!

- Weber Crafted Frame ви овозможува да користите Crafted Range и GBS опсег на додатоци

- Дополнително странично складирање - совршено скривалиште за алати и садови за готвење

- Систем за управување со маснотии за лесно чистење

- Решетки за ароматизација од не'рѓосувачки челик

- Избришан челик изглед на страничните маси и контролната табла

- Полирана метална рачка и контролни копчиња

- Infinity Ignition (вклучена е 1x двојна AA батерија)

- Екстра голема споредна маса за подготовка и сервирање

- 6 куки за алатки за маса

- Кабинет со резервоар доволно голем за сместување на шише за гас со внатрешен двор од 13 кг

- Вклучува стругалка за маснотии

Вклучува и

- 1 приклучен кабел и опционален USB-C влез од 5V


Главни горилници: kW 14.1

Горилник во зоната на шиење: kW 3.8

Страничен пламеник: kW 3.5

Димензии - отворен капак (сантиметри) 160,02см В x 173,99см Ш x 78,74см Д

Димензии - Затворен капак (сантиметри) 123,19см В x 173,99см Ш x 68,58см Д

Горна решетка 2.245

Примарно место за готвење 4.168

Вкупна површина за готвење 6.415

Тежина (кг) 88,68

Пламеници од нерѓосувачки челик 4

Тип на гориво Течен нафтен гас (цилиндар за полнење се продава одделно)

Странични маси 2

Осветлени контролни копчиња 5

WEBER CRAFTED Решетки за готвење со порцелански емајлирани леано железо

Вртливи тркалца 2

Вртливи тркалца за заклучување 2

Куки за алат 6

Батерии 4

Вклучени сонди за месо1

Капацитет на сонда 2


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција