Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WEBER SPIRIT E-315 GBS плинска скара

64.990 ден.
69.990 ден.
  • Производител: WEBER BBQ
  • Шифра:M-446512275
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Скарата за гас со три горилници Spirit E-315 има пространа површина за скара и удобни странични маси за поставување тацни за сервирање.

Закачете ја шпатулата и клештите на куките за алатот така што сè што ви треба е на дофат на раката.


• Издржливи, лесни за чистење решетки од гурмански систем за скара со порцеланско емајлирано леано железо.

• Вебер порцелан-емајл финишот помага да се спречи рѓосување и пукање.

• 2745 квадратни сантиметри главен простор за скара.

• Решетката за загревање ја одржува храната топла од главната решетка за дополнителен простор.

• Рамномерно ја дистр


ибуира топлината, спречувајќи топли или ладни точки на решетките.

Главни горилници: kW 9.38

Димензии - отворен капак (сантиметри) 160 cm В x 126 cm Ш x 81 cm Д

Димензии - Затворен капак (сантиметри) 116 см В x 126 см Ш x 61 см Д

Примарно место за готвење 2745 cm2 (61 cm x 45 cm)

Областа на решетката за затоплување 672 cm2 (56 cm x 12 cm)

Вкупна површина за готвење 3417 cm2

Тежина (кг) 56,56

Пламеници од нерѓосувачки челик 3

Тип на гориво плин (цилиндар за полнење се продава одделно) 

Странични маси 2

Метални контролни копчиња 3

Решетки за готвење

Гурмански BBQ систем решетки за готвење емајлирани со порцелан, леано железо

Вртливи тркалца 2

Вртливи тркалца за заклучување 2

Куки за алат 2

Тип на батерија АА

Батерии 1

Вграден термометар со капак


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција