Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Iskra HG60T-B Мотокултиватор Нема залиха
Iskra HG60T-B Мотокултиватор

Iskra HG60T-B Мотокултиватор

22.999 ден.
24.999 ден.
Потребни наградни поени: 23500
  • Производител: Iskra
  • Шифра:HG6OT-B
  • Наградни поени:180
  • Достапност:Нема залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

• Волумен на моторот: 173 cm3
• Моќност: 3,2 kW
• Брзина на мирување: 3000 вртежи во минута
• Тип мотор: четиритактен
• Мотор со воздушно ладење
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,6 L
• Капацитет на резервоарот за гориво: 0,55 L
• Работна ширина на фреза: 600 mm (23.6 ")
• Работна длабочина на мелење: 260 mm (10 ")
• Дијаметар на тркалото: 127 mm (5 ")
• Ширина на тркалото: 42 mm (1.65 ")
• Максимален дозволен наклон: 20 °
• Димензии на пакувањето (во mm): 690 (D) x 380 (W) x 660 (V)
• Нето тежина: 36 кг
• Бруто тежина: 39 кг

2 години гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција