Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra HG51SMH-RV170-E (E-START) самоодна бензинска косилка

33.990 ден.
38.990 ден.
Потребни наградни поени: 37000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:8349
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

• Зафатнина на моторот: 170,1 cm3

• Моќност: 2,8 kW

• Брзина на мирување: 2800 вртежи во минута

• Тип на мотор: четиритактен (RV170-S)

• Воздушно ладење на моторот

• Палење на електричен мотор (E-START)

• Режим на возење: самоодни

• Капацитет на резервоарот за гориво: 1,0 L

• Капацитет на сад за масло: 0,55 L

• Прилагодлива висина на сечење: 25-75 mm

• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)

• Максимална ширина на сечење: 510 mm (20")

• Тркала со лежишта:

    • Преден 203 mm (8")

    • Заден 279 mm (11")

• Волумен на корпа за трева: 62L

• Димензии на пакетот (ч mm): 830 (L) x 570 (Ш) x 500 (В)

• Нето тежина: 34,5 kg

• Бруто тежина: 37,5 kg


• 24 месеци гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција