Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra BN53SMH-GCVx200 Бензиска косилка за трева HONDA мотор

36.499 ден.
38.990 ден.
Потребни наградни поени: 40000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:BN53SMH-GCVx200
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA.
Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,
ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

• Волумен на моторот: 201 cm3
• моќност: 2,8 kW
• Тип на моторот: (GCVx200) HONDA четири тактен
• Воздушно ладење на моторот
• режим на возење: сопствен погон
• Капацитет на резервоарот за гориво: 1 L
• Капацитет на резервоарот за масло: 0,5 л
• Прилагодлива висина на сечење: 20-75 mm
• 8 позиции за прилагодување на висината (централно)
• Максимална ширина на сечењето: 530 mm (22 ")
• Обем на корпа за трева: 62L
• За тревници до: 1800 м²
• Приклучок за градинарско црево
2 години гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција