Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE AMBER Nordic GWH12YD-S6DBA2A inverter

49.999 ден.
53.999 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH12YD-S6DBA2A
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 Професионален SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:8.5 – A+++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:5.1 – A+++
 GREE Two-Stage Twin-Cylinder компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -30°С до +54°С
 Двоипол реден топлински изменувач во надворешната единица
 Eлектронски експанзионен вентил, Грејач против замрзнување на кондензот
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, DIY Sleep мод.

КапацитетBtu12000
НапојувањеV~/Hz220-240/50
Волтажа Min/Max.V198/264
КапацитетладењеW3530(850~5000)
 греењеW4200(880~7200)
ПотрошувачкаладењеW840(75~1900)
 греењеW950(130~2600)
Работна
температура
ладење°C-18~52
 греење°C-30~24
SEER/ SCOP A/W/C8.50/ 5.70/5.10/4.00
Енергетска класаA+++/ A+++/A+++/A+
Внатрешна ЕдиницаGWH12YD-S6DBA2A/I
Проток на воздухm3/h800/730/680/630/580/450/350
Ниво на звучен притисокdB (A)44/43/38/36/31/24/22
Димензии (ДxВxШ)mm996×301×225
Тежина (нето)kg13.5
Надворешна ЕдиницаGWH12YD-S6DBA2A/O
Тип на компресорTwin-Cylinder & Twin-stage
МоделQXFT-B123zE170B
Фреон/полнење-/kgR32/1.0
Ниво на звучен притисокdB (A)54
Конекција бакарmmφ6/φ9.52
Макс. должина на цевкиm20
Димензии (ДxВxШ)mm899×596×378
Нето тежинаkg45.5

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција