Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE FAIRY Premium GWH18ACD-K6DNA1I ( 5,6 kW )

43.999 ден.
59.999 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH18ACD-K6DNA1I
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:7.1 – A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.2 – A+
 GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Двореден топлински изменувач во надворешната единица
 Работен режим: од -25°С до +50°С
 EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач за одмрзнување на кондензат
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзинa.

МоделGWH18ACD-K6DNA1I
КапацитетBtu18000
НапојувањеV~/Hz220-240/50
Волтажа Min/Max.V198~264
КапацитетладењеW5200(1000~6100)
 греењеW5600(1100~6600)
ПотрошувачкаладењеW1576(100~2350)
 греењеW1436(180~2400)
Работна температураладење°C-15~50
 греење°C-25~30
Енергетска класаладењеA++
 греењеA+++(Топла зона)
A+(Средна зона)
SEER7.1
SCOP(Топла зона) / SCOP(Средна зона)5.7 (Топла зона)
4.2 (Средна зона)
Внатрешна ЕдиницаGWH18ACD-K6DNA1I/I
Проток на воздухm3/h850/750/680/610/570/520/460
Ниво на звучен притисокdB (A)44/43/41/38/36/34/30
Димензии (ДxВxШ)mm1013×307×221
Тежина (нето)kg13.5
Надворешна ЕдиницаGWH18AFD-K6DNA2I/O
Тип на компресорRotary
Фреон/полнење-/kgR32/0.82
Ниво на звучен притисокdB (A)56
Конекција бакарmmφ6/φ12
Макс. должина на цевкиm25
Димензии (ДxВxШ)mm802×555×350
Нето тежинаkg30.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција