Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

MBS Smederevo 10RS Шпорет на цврсто гориво

25.990 ден.
27.990 ден.
Потребни наградни поени: 25500
  • Производител: MBS Smederevo
  • Шифра:MBS-10RS
  • Наградни поени:200
  • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Smederevac MBS 10RS, ќе ве врати во минатото, во времето на бабината кујна.
Синоним за топол дом, исполнет со мирис на врел леб.
Неуспешно копиран од многу други, опстои со традиција и квалитет.
Шпорет на цврсто гориво со рерна капак и термостат!

Димензии на шпоретот –94,5 x 85 x 64,5


Моќност – 10 kW
Ефикасност – дрво 85%, јаглен 90%
Капацитет на греење – 72 m2 

Одвод за чад – лев / десен
Гориво – дрво и јаглен

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција