Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

RKS NE10 City E-BIKE електричен велосипед

45.499 ден.
54.999 ден.
Потребни наградни поени: 60700
  • Производител: RKS
  • Шифра:RKS NE10
  • Наградни поени:500
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

• Ефикасен електричен мотор без четкички 250w

• Литиумска батерија 36V 10 Ah, отстранлива

• Вклучен паметен полнач 220V/2A, време на полнење 5-6 ч

• Во дигиталната контролна табла може да се изберат 5 различни нивоа 

• Досегот со едно полнење е околу 45-60 km 


• Алуминиумска рамка и кормило

• Површински бандажи 26"

• Гуми Kendan 26" x 1,75

• Моќни предни и задни сопирачки диск 

• 7-брзини менувач Shimano

• Прилагодлива висина на седиштето

• Предно и задно светло

• Уред за звучна сигнализација

• Вкупна тежина на електричниот велосипед 26 kg

• Носивост на е-велосипед 120 кг

• Најдобро одговара за возачи високи 155-180 cm

• 12-месечна гаранција за батерија и велосипед

• Димензии на пакувањето: 110 x 182 x 28 cm (В x Ш x L)

• Вклучена е предна корпа!

Тагови: RKS NE10 City E-BIKE

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција