Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WEBER GENESIS EPX-335 (SMART GRILL) GAS BBQ СКАРА НА ГАС

165.990 ден.
175.990 ден.
Потребни наградни поени: 200000
  • Производител: WEBER BBQ
  • Шифра:M-435810075
  • Наградни поени:3000
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Ви ја претставуваме Genesis Smart Grill - најголемата иновација за скара во последните децении, со која можете да создадете совршено кулинарско искуство во вашата градина. Печете, пареа или дури и печете со замена на решетката за печење со прилагодена опрема за скара од WEBER CRAFTED и подгответе јадења што инспирираат и кои никогаш не сте помислиле дека може да се подготват на скара. Со паметната технологија WEBER CONNECT ќе добивате известувања за температурата на храната во реално време, така што сè што ќе приготвите секогаш се подготвува совршено.


• WEBER CRAFTED рамка; проширете го вашето мени со прилагодена опрема за скара

• Знајте кога да се свртите и да служите со паметната технологија WEBER CONNECT

• Можете да готвите неколку стекови во исто време на екстра големата Sear Zone

• Осветлувањето NIGHT VISION ја осветлува целата површина на скарата

• Издолжливата горна решетка овозможува второ ниво на печење

Главни горилници: kW/h 11.4

Горилник во зоната на шиење: kW 3.8

Страничен пламеник: kW/h 3.5

Димензии - отворен капак (сантиметри) 160,02см В x 157,48см Ш x 78,74см Д

Димензии - затворен капак (сантиметри) 123,19см В x 157,48см Ш x 68,58см Д

Горна решетка (cm2) 1.768

Главна област за печење (сантиметри) 3.310

Вкупна површина за печење (сантиметри) 5.077

Тежина (кг) 77,99

Пламеници од нерѓосувачки челик 3

 Вид на гориво ТНГ (цилиндар за полнење се продава одделно)

 Странични маси 2

Осветлени контролни копчиња 4

Вид на решетката за печење

Вебер изработени решетки за готвење со емајлирани порцелан, леано железо 

Вртливи тркала2

Вртливи тркала за заклучување 2

Куки за додатоци 6

Батерии 4

Вклучени сонди за месо 1

Изведба на сондата 2Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција