Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra LB-3000V Електрична дувалка за лисја

3.990 ден.
4.499 ден.
Потребни наградни поени: 4000
  • Производител: Iskra
  • Шифра:LB-3000V
  • Наградни поени:40
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Одлична електрична дувалка за лисја,
со високи преформанси и квалитет.
Исчистете го вашето двориште со леснотија!

Моќност – 3000 W
Напон – 220-240 V ~ 50 Hz
Брзина во слободен од (вртежи) – 8000-14000 rpm
3 функции – дување, вшмукување и дробење
Максимален проток на воздух – 13 m3 / min.
Максимална брзина на дување – 275 km / h
Капацитет на вреќата – 40 lit.
Размер на мелење / дробење – 10:1
Должина на кабелот – 35 cm
Потенциометар за прилагодување на брзната
Додатна цефка за продолжување на предниот издув
Прерамка за носење на рамо

Димензии на кутија : 305  x 250  x 440 

Нето тежина: 3,1кг


2 години гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција