Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE 18000Btu Inverter Charmo Arctic Pro -25C - Wifi

49.999 ден.
Потребни наградни поени: 54000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH18ATDXD-K6DNA1A/I
  • Наградни поени:500
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER: 7.3  A++
 Eфикасност во режим на греење SCOP: 4.2  A+(Средна зона)
 GREE компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
EEV – Eлектронски експанзионен вентил, Грејач на тацна и компресор.
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

МоделGWH18ATDXD-K6DNA1A
КапацитетBtu18000
НапојувањеV~/Hz220~240 / 50
Волтажа Min/Max.V198/264
КапацитетладењеW5300(1000~6400)
 греењеW5600(1200~6800)
ПотрошувачкаладењеW1501(100~2300)
 греењеW1393(200~2350)
Работна температураладење°C-15~50
 греење°C-25~30
SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C)7.3/ 5.7(W)/4.2(A)/3.4(C)
Енергетска класаA++/ A+++(W)/A+(A)/A(C)
Внатрешна ЕдиницаGWH18ATDXD-K6DNA1A/I
Проток на воздухm3/h1000/960/870/810/720/640/600
Ниво на звучен притисокdB (A)47/45/43/41/35/30/28
Димензии (ДxВxШ)mm943×333×246
Тежина (нето)kg13
Надворешна ЕдиницаGWH18ATDXD-K6DNA1A/O
Тип на компресорRotary
Фреон/полнење-/kgR32/0.85
Ниво на звучен притисокdB (A)56
Конекција бакарmm6/12
Макс. должина на цевкиm25
Димензии (ДxВxШ)mm802×555×350
Нето тежинаkg31.5

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција