Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita HP331DZ 12V акумуаторски ударен одвртувач

2.999 ден.
4.490 ден.
Потребни наградни поени: 5000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita HP331DZ 12V акумуаторски ударен одвртувач
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха

Ударнана дупчалка со шрафцигер без батерија за 12V Bivolt HP331DZ Makita

КАРАКТЕРИСТИКИ

- Дизајниран со CXT технологија.

- 18 нивоа на вртежен момент.

- Избирач на функции.

- 2 механички брзини.

- Променлива брзина.

- Реверзибилна ротација.

- Инстант кочница.

- Работно осветлување.

- Чак за брзо ослободување.


СПЕЦИФИКАЦИИ

способности

- Челик: 10 мм

- Дрво: 21 мм

- Масонерија: 8мм

Ротации во минута

- Висока: 0 - 1.700

- Ниско: 0 - 450

влијанија во минута

- Висока: 0 - 25.500

- Ниско: 0 - 6.750

Вртежен момент

- Крут спој: 30N.m

- Флексибилен спој: 14 N.m

Димензии (Д x Ш x В): 201 x 66 x 209 mm

Тежина: 1,1 кг

Батерија: 12V

Емисија на вибрации: 8 m|s²

Несигурност K: 1,5 m|s²


Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција