Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita 630868-6 Полнач двоен 18V DC18RD

8.999 ден.
15.999 ден.
  • Производител: Makita
  • Шифра:Iskra 630868-6 Полнач двоен 18V DC18RD
  • Наградни поени:50
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Брз двоен полнач за Li-Ion батерии од 14,4-18V
време на полнење 30 минути за батерии од 18V / 3Ah.
Напон на батеријата 14,4 - 18 V - LXT

Соодветни батерии:

BL1860B
BL1850B
BL1840B
BL1830
BL1820
BL1815
BL1815N
BL1440
BL1430
BL1415


ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ


Компатибилност: 14,4v / 18v LXT батерии
Време на полнење (2 x BL1820 - 2,0Ah): 25 минути
Време на полнење (2 x BL1830 - 3,0 Ah): 30 минути
Време на полнење (2 x BL1840B - 4,0 Ah): 40 минути
Време на полнење (2 x BL1850B - 5,0 Ah): 45 минути
Време на полнење (2 x BL1860B - 6,0Ah): 55 минути

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција