Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Metabo W 18 LTX 125 Quick Body Акумулаторска аголна брусилка

11.499 ден.
12.490 ден.
Потребни наградни поени: 14000
  • Производител: METABO
  • Шифра:Metabo W 18 LTX 125 Quick Body Акумулаторска аголна брусилка
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

-Тенок дизајн за работа без замор во тесни простори и над глава -Батериското пакување може да се врти за подобра работа во тешко достапни места -Ultra-M технологија за највисоки перформанси, ефективно полнење, оптимално искористување на енергијата и долг животен век


-Тенок дизајн за работа без замор во тесни простори и над глава
-M-Quick систем за промена на дискот со притискање на копчето со помош на M-Quick навртката
-Штитникот се подесува без алат
-Батериското пакување може да се врти за подобра работа во тешко достапни места
-Заштита од преоптоварување: го штити моторот од прегревање
-Електронски мек старт
-Рестарт заштита: спечува неочекувано вклучување после прекин на електрична енергија
-Филтер за прав кој го штити моторот од крупни честици
-Ultra-M технологија за највисоки перформанси, ефективно полнење, оптимално искористување на енергијата и долг животен век


-Штитник
-(без батерии, без полнач)
-Внатрешна подлошка
-Брзостезна навртка
-Странична рачка
-Филтер за прав


Површинско брусење-вибрации (m/s2)4.5
Навојно вретено (M)14
Брусење со брусна хартија-вибрации (m/s2)2.5
Ниво на бучава без оптеретување (db(A))83
Дијаметар на дискот (mm)125
Ниво на бучава (db(A))94
Батерии (V)18
Брзина без оптоварување (rpm)8000
БрендMETABOРегистрирај се тука за METABO XXL гаранција.Добијте METABO 3 години XXL гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција