Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

ROTOR ID500 ударна дупчалка

999 ден.
1.990 ден.
Потребни наградни поени: 2000
  • Производител: Makita
  • Шифра:ROTORR ID500 ударна дупчалка
  • Наградни поени:20
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Една од извонредните карактеристики на дупчалката RID500 е нејзината брзина на вртење од 3000 вртежи во минута (ротации во минута). Оваа голема брзина овозможува брзо и прецизно дупчење во различни материјали како дрво и метал. Без разлика дали ви требаат помали дупки за фиксирање на завртките или поголеми дупки за сместување на други предмети, оваа вежба ви ја дава флексибилноста што ви е потребна за успешно завршување на проектите.


Максималната длабочина на дупчење во дрво е 25 mm. Ова значи дека можете да дупчите дупки во густо дрво користејќи соодветни дупчалки. Со значителна длабочина, ќе можете лесно да дупчите дупки за разни проекти за внатрешен дизајн, изработка на мебел или други апликации од дрво.


За дупчење во метал, дупчалката RID500 нуди максимална длабочина од 13 mm. Ова ја прави алатката идеална за градежни проекти кои вклучуваат работа со метал, како што се инсталирање цевки или други метални елементи. Со својата моќ и брзина, дупчалката RID500 ви овозможува да правите прецизни и чисти дупки во метал, обезбедувајќи сигурна и издржлива фиксација на компонентите.


Ергономскиот дизајн на дупчалката RID500 обезбедува удобност при користење и стабилен стисок, намалувајќи го заморот на рацете при долга работа. Добро поставеното копче за вклучување/исклучување и прилагодувањето на брзината на ротација кое е лесно за користење ви овозможуваат лесно да ја контролирате алатката, давајќи ви ја прецизноста што ви е потребна за професионални резултати.


Со сите овие импресивни карактеристики, ротационата дупчалка RID500 е одличен избор за секој што бара моќна и сигурна алатка за дупчење во дрво и метал. Без разлика дали сте страствен сам за себе или градежен професионалец, оваа алатка ќе биде сигурен партнер на вашите проекти.


Моќност (вати) 500W

Тип на напојување Мрежа

Брзина на ротација 3000 вртежи во минута

Дијаметар на дупчење во челик 13 mm

Дијаметар на дупчење во дрво 25 mm

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција