Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GARDENA Компјутер за вода Made in Germany

3.150 ден.
3.499 ден.
Потребни наградни поени: 3100
  • Производител: Gardena
  • Шифра:GARDENA Компјутер за вода
  • Наградни поени:30
  • Достапност:На залиха

Батерија : 9V

Притисок: 0.5 - 12 bar

Спојки: 26.5mm (3/4) 33.3 mm (G1)

Времетраење на наводнување: 1 sec - 99 min

Фреквенција на наводнување : 4/6/8/12/24/48/72 h

Производител Gardena

Земја на потекло Германија

 

Со Flex контролата на вода GARDENA, наводнувањето на балкони, тераси , покриви може да биде флексибилно и лесно контролирано автоматски. Контролата е управувана од батерија; може да се поврзе директно на чешмата и лесно може да се управува преку иновативен надворешен ротирачки елемент за избор на податоци и копче за потврда. Едноставно читлив LC дисплеј ги прикажува сите поставки на прв поглед. Водоотпорната оперативна единица може да се отстрани. Со Flex Control Water, временските периоди за наводнување можат да се прилагодат во циклуси на секунди, со што ќе се направат идеални услови за употреба со систем за наводнување капка по капка. Може да се комбинира оваа контрола на вода со сензор за влага во почвата ГАРДЕНА.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција