Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

GREE AIRY BLACK GWH12AVCXD-K6DNA1A/I 3,6kW

39.990 ден.
Потребни наградни поени: 60000
  • Производител: GREE
  • Шифра:GREE AIRY BLACK GWH12AVCXD-K6DNA1A/I 3,6kW
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

AIRY е идеален избор како за ладење, така и за греење. Има широки можности за работа, а во исто време и висока Класа на енергетска ефикасност. Има богат опсег на функции и проширени опции за контрола кои ја гарантираат удобноста на корисникот.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:8.5  A+++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.6  A++(Средна климатска зона)
 GREE Rotary компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
 EEV – Eлектронски Експанзионен Вентил, Грејач на тацна за одмрзнување на кондензат, греач на компресор.
 Функции:Самодијагностика, Грее-AI технологија на самоучење, Паметно Одвлажнување, (HDT)-Хибридна Дефрост Технологија, Лимитатор на Моќноста на 50%, 75%, или 100%, вградена UV-C ламба за дезинфекција на бактерии и вируси,  Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, Греење од 8°С до 30°С греење, кономичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

Модел

GWH12AVCXD-K6DNA1A

КапацитетBtu

12000

Напојување

V~/Hz

220/50

Волтажа Min/Max.V

198~264

КапацитетладењеW

3500(850~4500)

 греењеW

3810(1000~4900)

ПотрошувачкаладењеW

875(100~1600)

 греењеW

952(180~1800)

Работна температураладење°C

-15~50

 греење°C

-25~30

SEER – Сезонска ефикасност при ладење

8.5

SCOP – Сезонска ефикасност при греење

 5.6/4.6/3.6

Енергетска класа Ладење

A+++

Енергетска класа Греење

A+++/A++/A

Внатрешна Единица

GWH12AVCXD-K6DNA1A/I

Проток на воздухm3/h

720/600/550/470/420/380/310/180

Ниво на звучен притисок при ЛадењеdB (A)

44/38/36/34/31/29/25/19

Ниво на звучен притисок при ГреењеdB (A)

44/39/37/36/34/31/29

Димензии (ДxВxШ)mm

907x292x200

Тежина (нето)kg

10.5

Надворешна Единица

GWH12AVCXD-K6DNA1A/O

Тип на компресор

Rotary

Фреон/полнење-/kg

R32/0.8

Ниво на звучен притисокdB (A)

53

Конекција бакарmm

φ6/φ9.52

Макс. должина на цевкиm

20

Димензии (ДxВxШ)mm

802x555x350

Нето тежинаkg

30

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција