Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999
Pro Termo Iskra NOVA S камин 7,5 kw Нема залиха
Pro Termo Iskra NOVA S камин 7,5 kw
Pro Termo Iskra NOVA S камин 7,5 kw

Pro Termo Iskra NOVA S камин 7,5 kw

18.999 ден.
19.999 ден.
Потребни наградни поени: 21000
  • Шифра:Pro Termo Iskra NOVA S камин 7,5 kw
  • Наградни поени:100
  • Достапност:Нема залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Дали некогаш сте посакале камин на дрва што изгледа добро, добро се загрева и исто така е многу ефикасен и издржлив? Ако е така, НОВА С е вистинскиот шпорет за вас! Безвременскиот дизајн е негова посебна карактеристика. За нејзината естетика придонесува и модерната антрацитна (црна) боја.

Шпоретот NOVA S е изработен од ладно валани лим во комбинација со шамотни тули, што ја гарантира неговата издржливост и отпорност. Шпоретот има големо ложиште, под кое има простор за складирање на огревно дрво.

Како гориво може да се користат суво дрво, дрвени брикети и кафеав јаглен. Вратата на ложиштето е украсена со огноотпорно керамичко стакло, што овозможува пламенот да се види најдобро. Додека мирно се релаксирате во вашиот дом, оставете го огнот да ја заврши работата за вас! Овој шпорет е идеален за загревање на површини од 30-50 м2.

Доколку сте љубители на готвењето, на овој шпорет ќе можете да подготвите вкусни јадења за вашето семејство.

Шпоретот NOVA S го исполнува CE стандардот, што значи дека е во согласност со најстрогите регулативи на ЕУ за безбедност и енергетска ефикасност.

• Тежина на каминот : 54 kg

• Моќност на рерната: 7,5 kw

• Грејна површина: 30-50 м2

• Енергетска ефикасност: 78%

• Дијаметар на оџакот: 120 mm

• Димензии на рерната: 430x460x740 mm (ШxДxВ)

• Димензии на ложиштето: 300x355x230 mm (ШxДxВ)

• Боја: црна

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција