Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Pro Termo Iskra NOVA G камин 7,5 kw RED

24.999 ден.
26.999 ден.
Потребни наградни поени: 30000
  • Шифра:Pro Termo Iskra NOVA G камин 7,5 kw RED
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Опис на производот

Каминот NOVA G ​​е идеален за загревање на поголеми простори за живеење (50-60 m2). Степенот на ефикасност е 83%. Изработен е од ладно валан лим во комбинација со шамотни тули. Со својот дизајн во ретро стил и префинетата антрацитна боја, ќе додаде посебен шарм во внатрешноста на вашиот дом. Големото панорамско стакло, отпорно на високи температури (до 850 °C), нуди незаборавен поглед на пламенот што го опкружува дрвото. Препорачуваме да користите дрво долго 30-40 cm, со максимален обем од 30-35 cm. Покрај суво дрво, како гориво можете да користите и дрвени брикети и кафеав јаглен. Каминот FENIX ги исполнува CE стандардите, што значи дека е во согласност со најстрогите регулативи на ЕУ за безбедност и енергетска ефикасност.


Идеален за греење на поголеми станбени простории


Ги исполнува CE стандардите


• Тежина на шпорет: 81 kg

• Моќност на печката: 7,5 kw

• Грејна површина: 30-50 m²

• Енергетска ефикасност: 78%

• Дијаметар на оџакот: 120 mm

• Димензии на шпоретот: 480x480x820 mm (ШxДxВ)

• Димензии на ложиштето: 300x355x430 mm (ШxДxВ)

• Боја: црвена 

• 24 месеци гаранција

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција