Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Plamen TENA Камин на цврсто гориво

39.900 ден.
47.999 ден.
Потребни наградни поени: 48000
 • Производител: Plamen
 • Шифра:THMR-Cd-9143560
 • Наградни поени:180
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Камин на тврдо гориво

 • Капацитет на греење - 200 m3
 • Моќност на греење - 8 kw/11 kw max.
 • Енергетска ефикасност - 73,5%
 • Отвор за излезни гасови - o 150 mm
 • Висина на излезен отвор (од дно) - 600 mm
 • Димензии на отвор за ложење (ш/в) - 420 x 205 mm
 • Димензии на ложиште (ш/в/д) - 620 x 335 x 340 mm
 • Димензии на печката (ш/в/д) - 750 x 750 x 560 cm
 • Тежина - 165 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција