Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita MLS100N Потезна-комбинирана пила

17.999 ден.
19.999 ден.
Потребни наградни поени: 18000
 • Производител: Makita
 • Шифра:Makita MLS100N
 • Наградни поени:200
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 

Потезна комбинирана пила MAKITA MLS100

Карактеристики и предности

 • Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
 • Вградена единица за одведување на прашина за приклучување на цевка за правосмукалки
 • Зголемена отпорност на носечката плоча на задниот дел од основата
 • Механизам за заклучување во крајна положба автоматски се закочува во горна положба и откочува со активирање на рачката
 • Електричната сопирачка на листот, нежно но брзо ја сопира ротацијата овозможувајќи му на корисникот брзо да продолжи со работа

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1.500 W
 • Вртежи без оптеретување: 4.200 rpm
 • Пречник на лист на пилата: 255 mm
 • Насаден отвор на пилата: 30 mm
 • Макс. сечење на 0°: 75 x 130 mm
 • Макс. сечење на 45°: 75 x 90 mm
 • Звучна моќност: 105 dB(A)
 • Вибрации: 2.5 m/s²
 • Димензии: 610 x 485 x 515 mm
 • Тежина: 14.7 kg
 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција