Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita HR005GZ01 Акумулаторска дупчалка-чекан

39.999 ден.
79.998 ден.
Потребни наградни поени: 40000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita HR005GZ01 Акумулаторска дупчалка-чекан
  • Наградни поени:500
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

  • Одлични перформанси при долготрајна тешка работа
  • 2 работни режими – само ротација, удирање со ротација
  • Две LED работни светла Со функција за претходно/ продолжено осветлување на работната површина
  • Equiped with Auto-start Wireless System (AWS)
  • Куќиште кое ги апсорбира вибрациите


Напон на акумулаторот
40 V max - XGT
Капацитет на акумулатор
2,0 / 2,5 / 4,0 / 5,0 / 8,0 / 33,5 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Број на вртежи во празен од
250 - 500 min-1
Удари во минута
1.450 - 2.900 min-1
Макс. Дупчење -бетон
40 / 105 mm
Тип на стебло за стегање
SDS - Max
Ударна енергија
8,0 J
Бучава: звучен притисок
91,0 dB(A)
Бучава: звучна моќност
102,0 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3,0 dB(A)
Вибрации: ударно дупчење во бетон
5,0 m/s²
Вибрации: длетување
4,0 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
520 x 115 x 305 mm
Тежина EPTA
8,2 kgНапишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција