Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita HR006GZ Акумулаторска дупчалка-чекан

64.990 ден.
129.990 ден.
Потребни наградни поени: 70000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita HR006GZ Акумулаторска дупчалка-чекан
  • Наградни поени:500
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Напон на акумулаторот
40 + 40 V max - XGT
Капацитет на акумулатор
2,0 / 2,5 / 4,0 / 5,0 / 8,0 Ah
Тип на акумулатор
Li-ion
Број на вртежи во празен од
150 - 310 min-1
Удари во минута
1.100 - 2.250 min-1
Макс. Дупчење -бетон
52 / 160 mm
Тип на стебло за стегање
SDS - Max
Ударна енергија
21,4 J
Бучава: звучен притисок
99,0 dB(A)
Бучава: звучна моќност
110,0 dB(A)
Бучава: oтстапување (K)
3,0 dB(A)
Вибрации: ударно дупчење во бетон
8,5 m/s²
Вибрации: длетување
7,0 m/s²
Вибрации: oтстапување (K)
1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В)
610 x 140 x 337 mm
Тежина EPTA
14,3 kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција