Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita HR007GZ акумулаторска дупчалка чекан 40V HGT серија

15.999 ден.
31.999 ден.
Потребни наградни поени: 17000
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita HR007GZ акумулаторска дупчалка чекан 40V HGT серија
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Makita HR007GZ се испорачува само за тело (без батерии или полнач)


Мотор без четкици

Променлива брзина

Електрична сопирачка

Контрола на постојана брзина

Ограничувач на вртежен момент

LED светло за работа

Active Feedback Sensing Technology (AFT): ја исклучува алатката ако брзината на ротација наеднаш се намали

Куќиште против вибрации и AVT за намален замор на операторот

Заклучување на активирањето

Прекинувач за рикверц

Електрична сопирачка

Работа во 3 режими: Само ротација, Ротација + Чекање, Само чекање


вклучено СО:

Мерач на длабочина

Сад за маснотии

Капаче на воздушниот канал

Battery type:Li-ion
Battery power:40v
Joules:3j
Blows per minute:0-5000 bpm
No load speed:0-980rpm
Max in concrete:54mm
Max in wood:32mm
Max in steel:13mm
Max corebit:65mm
Net weight:

3.8Kg


  

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција