Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Bosch GCL 2-15 Combi Laser Professional

8.390 ден.
8.999 ден.
Потребни наградни поени: 9000
  • Производител: Bosch
  • Шифра:Bosch GCL 2-15 Combi Laser Professional
  • Наградни поени:130
  • Достапност:На залиха

Компактен и разновиден  за израмнување на кратки растојанија
И хоризонталните и вертикалните линии се совршени за апликации за израмнување на кратки растојанија
Уживајте во прецизни апликации за пренос благодарение на две центрирани точки на водовод
Ротирачкиот држач RM 1 Professional овозможува лесно позиционирање на ласерските линии околу точките

Комбинираниот ласер GCL 2-15 Professional убедува преку својот компактен дизајн и е особено погоден за апликации за израмнување на кратки растојанија. Со проектирање и хоризонтални и вертикални ласерски линии и две центрирани точки, овој комбиниран ласер поддржува брзо завршување на задачите за израмнување. Неговите точки ги прават прецизните апликации за пренос лесни и удобни. Порамнувањето на ласерските линии околу водоводните точки е едноставно благодарение на неговата ротирачка монтажа RM 1 Professional.

Опрема и апликација
GCL 2-15 Professional е погоден за различни апликации како што се монтажа на полици и прозорци, инсталирање дренажни цевки и поставување подови. Исто така, нуди пренос на точки за лесни монтажи.

дополнителни информации
GCL 2-15 Professional обезбедува линиски ласерски работен опсег до 15 m и самостојно нивоа за помалку од 4 секунди. Овој комбиниран ласер е идеален за употреба со RM 1 Professional, кој може брзо да се прикачи преку едноставен механизам за лизгање. Тој е робустен благодарение на IP54 заштита од прав и вода од прскање. При исклучување на алатот, механизмот за заклучување на нишалото овозможува безбеден транспорт.

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција