Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Iskra Дигитален агломер 5422-200

1.599 ден.
1.999 ден.
Потребни наградни поени: 1600
  • Производител: Iskra
  • Шифра:172
  • Наградни поени:30
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.


Дигитален агломер Искра
Должина: 200мм
За лесно мерење и пренос на агли од компоненти
Лесен за читање на LCD дисплеј
Мерење на ниво на горни и долни рабови
Должина на мерки: 0-360 Степени
Прецизност: +- 0,03 степени
Повторливост: 0.05 Степени
Алгомерот има функција (позиција) нула што овозможува хоризонтално и вертикално мерење
Таквото позиционирање дозволува мерење во секоја позиција
Обратно читање
Батерија 3V CR3032
Стабилен и разноврсен мерач

Гаранција - 2 години

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција