Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

WURTH Работни чевли Havoc S3

6.399 ден.
6.999 ден.
Потребни наградни поени: 6000
 • Производител: WURTH
 • Шифра:WURTH Работни чевли Havoc S3
 • Наградни поени:30
 • Достапност:На залиха

Достапни опции

или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

  Заштитните водоотпорни плитки чевли од брендот Aimont се изработени од специјален PUTEK материјал кој значително го пропушта воздухот и е отпорен на абење. Поставени се со 3D материјал кој е антиабразивен, со антигабични својства, мек е и пропушта воздух.

  Заштитна капа Light plus - полимерна.

  Композитен меѓуѓон на база на керамика и арамид, флексибилен и лесен. Двослојниот (PU/PU) антистатички ѓон е изработен од полиуретан со различна густина - внатрешниот слој е флексибилен и удобен за носење и во подолг временски период, додека надворешниот слој е од поцврст полиуретан кој е отпорен на абење, отпорен е на масло и нафта, има шок апсорбер на енергија во делот на петата и одлични својства против лизгање.

  Влошката VENTO PLUS е анатомска, антигабична и антистатичка. Ултра лесни.

  Големина 35-47 EN ISO 20345

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција