Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Laica J35 EB Aida Бокал за филтрирање вода

1.690 ден.
1.999 ден.
Потребни наградни поени: 1800
 • Производител: Laica
 • Шифра:J35 EB
 • Наградни поени:40
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Laica J35 EB Aida - Направен за оние кои сакаат да уживаат во посебен стил и елеганција

Водата е темел на човечкиот организам. Таа нè снабдува со потребната енергија и го одржува нашето тело здраво и силно. Потребно е редовно да се пие и хидрира организмот. Сепак, водата од чешма често е не е многу добро, таа е тешка и полна со штетни метали.

Пијте само добра, чиста вода. Искористете ја предноста на филтерот Laica, кој ќе осигури дека водата може да вкуси одлично. Со капацитет од 2,3 литри, имате доволно капацитет. Со оваа големина на бокал, филтрирајте 1,2 литри чиста вода. Се што ви треба е 2 x секојдневно пополнете вода и можете да бидете сигурни дека имате не само чиста и здрава вода за пиење, но исто така ќе наете и дека го снабдувате организмот со соодветна количина од препорачаната доза од 2 литри или повеќе.

Технички спецификации

 •  Вкупен волумен 2.3l
 •  Материјал на садот Пластика
 •  Категорија Филтер бокал
 •  Стандардна галантерија вклучува 1pc Bi-flux филтер
 •  Капацитет на филтрирана вода 1,2 лит.
 •  Индикатор за статус на филтер Да
 •  Длабочина 27,4 см
 •  Висина 9,4 см
 •  Тежина 0,6 кг

Филтерот има 5 нивоа на филтрирање и ја намалува тврдоста на водата, ги отстранува хлорот, тешките метали, пестициди, а со тоа значително го подобрува вкусот и квалитетот на водата.

5 фази на филтрација
Пре-филтрација - отстранува поголеми честички во водата
Ионска смеса - ги отстранува субстанците како тешки метали (олово, бакар, цинк, железо, и сл.)
Активен карбон - ги отстранува пестицидите и хлорот со активна реакција
Ситен филтер - спречува испуштање на додатни честички
Пост-филтер - за финална филтрација

Го подобрува квалитетот на водата, и ја прочистува од СИТЕ  честички.

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција