Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Laica J11 Бокал за филтрирање вода

1.299 ден.
Потребни наградни поени: 1000
  • Производител: Laica
  • Шифра:546
  • Наградни поени:30
  • Достапност:На залиха




или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

LAICA J11-AB садот за филтер има волумен од 2,25 литри, за да даде 1,25 литри филтрирана вода. Ја филтрира водата, тешките метали како што се кадмиум, олово и бакар и други штетни материи кои го расипуваат нејзиниот вкус. Филтрацијата, исто така, го отстранува хлорот од водата и затоа е погодна за бокали и машини за кафе. Капацитетот на филтерот е 150 литри вода. (Околу еден месец). Животот на филтерот го прикажува механички показател на капакот на врвот од бокалот. Филтерот Bi-Flux содржи 5-фазна филтрација, што го прави најсовремен тип на филтер на пазарот што е 30% поефикасен од другите филтри. Филтерот има 5 нивоа на филтрирање и ја намалува тврдоста на водата, ги отстранува хлорот, тешките метали, пестициди, а со тоа значително го подобрува вкусот и квалитетот на водата. Обликот на бокалот е погоден за чување во фрижидер.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција