Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

KARCHER K 4 Compact UM Limited Edition *EU

15.990 ден.
17.999 ден.
Потребни наградни поени: 22000
 • Производител: Karcher
 • Шифра:KARCHER K 4 Compact UM Limited Edition *EU
 • Наградни поени:80
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Флексибилната компресорска машина за перење K 4 Compact може да се користи и хоризонтално и вертикално, лесно се транспортира и брзо ја обезбедува целосната моќност на машината за перење под притисок со широк опсег на примени.
Ограничената серија вклучува и + WB 150 моќна четка за чистење чувствителни површини.
Ограничената серија вклучува и + WB 150 моќна четка за чистење чувствителни површини. Kärcher K 4 Compact можеби е мал, но е доволно моќен за лесно да ги направи најтешките работи за чистење, од префрлање кал од деликатна боја на автомобилот до отстранување на тврдоглавата нечистотија од дворовите. Копчињата Vario и Dirt Blaster ви овозможуваат лесно да се префрлате помеѓу површините и можете да нанесувате детергент додека напредувате за брзо и ефикасно чистење. Цревото под висок притисок од 6 метри ви дава многу дофат, а има и простор за складирање за уредно држење на копчињата, пиштолот за активирање и цревото на едно место.

Спецификации

Технички податоци
 • Тип на струја (V/Hz) 220 – 240 / 50 – 60
 • Притисок (bar/MPa) 20 – макс. 130 / 2 – макс. 13
 • Стапка на проток (l/h) 420
 • Температура на довод на вода (°C) макс. 40
 • Моќност (kW) 1,8
 • Тежина без додатоци (кг) 4.7
 • Тежина вкл. пакување (кг) 7
 • Димензии (Д × Ш × В) (мм) 273 x 256 x 456
Опрема
 • Пиштол под висок притисок, G 180 Q Vario Power
 • копје за прскање Dirt Blaster копје за прскање
 • Црево под висок притисок, 6 m
 • Брзо поврзување на машината
 • Нанесување детергент преку, Црево за вшмукување
 • Телескопска рачка
 • Интегриран филтер за вода Адаптер градинарско црево A3/4″


 • Напишете коментар

  Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

  Слични производи

  Акција