Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

KARCHER K4 Power Control перач по висок притисок

23.600 ден.
26.500 ден.
Потребни наградни поени: 26000
 • Производител: Karcher
 • Шифра:KARCHER K4 Power Control перач по висок притисок
 • Наградни поени:80
 • Достапност:На залиха




или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Компресорски чистач со индикатор за притисок на пиштолот – за соодветен притисок на секоја површина. Идеален за повремено перење на средно ниво. Ефект на површина 30 m² / h. Нивото на притисок се прилагодува на млазницата и може да се контролира со LED индикатор – за максимална проверка. Промената од висок притисок до работа со детергентот се врши без замена на млазницата. Благодарение на прилагодливиот телескопски држач, уредот се движи до соодветна работна висина и компактно се складира. Со лесно достапен Plug ‘n’ Clean систем, можете да го замените средството за перење со едно движење на рацете и на прв поглед да го видите нивото на полнење на шишето. Покрај тоа, компресорот за чистење е со спуштен центар на гравитација и наклон за поголема стабилност, како и со практично водство на цревото. Наклонот исто така може да се користи како втора рачка за пренос, што го олеснува подигнувањето на уредот, ставањето го во кутија за носење.

Стандардна према
 • Пиштол за прскање G 145 Q Full Control
 • Високопритисно црево 6 m
 • Високопритисна цевка Vario Power Jet
 • Глодало за чистење
 • Мотор со водено ладење
 • Plug ‘n’ Clean sistem за користење средство за чистење,
 • Вграден филтер за водa
 • Телескопска дршка
 • Адаптер за градинарско црево A3 / 4 “
Технички карактеристикиKarcher K 4 Full Control
Електрична  енергија1 / 50 / 230 (Ph/V/Hz)
Проток на течност420 (l/h)
Работен притисок20 – 130 / 2 – 13 (bar/MPa)
Површински ефект30 м2/h
Max.температура на влезна водадо 40* (°C)
Моќност1,8 (кW)
Тежина11,4 (kg)
Димензии (L x W x H)397 x 305 x 584 (mm)

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција