Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

AMBER PREMIUM+ GWH12YCXD-K6DNA1B

39.999 ден.
Потребни наградни поени: 41500
  • Производител: GREE
  • Шифра:GWH12YCXD-K6DNA1B
  • Наградни поени:300
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

AMBER Premium+ е идеален избор како за ладење, така и за греење. Има широки можности за работа, а во исто време и висока Класа на енергетска ефикасност. Има богат опсег на функции и проширени опции за контрола кои ја гарантираат удобноста на корисникот.

 SMART DC Инвертер со G10 технологија, патент на ГРЕЕ
 Eфикасност во режим на ладење SEER:8.5  A+++
 Eфикасност во режим на греење SCOP:4.4  A+(Средна климатска зона)
 EUROVENT сертификат
 GREE Rotary компресор со магнети од ретки метали (Rare Earth Magnet)
 Работен режим: од -25°С до +50°С
 EEV – Eлектронски Експанзионен Вентил, Грејач на тацна за одмрзнување на кондензат
 Функции:Самодијагностика, Интелигентен Дефрост, I-Feel, Плазма филтер, вградена WiFi контрола, 8°С греење, економичен мод, Турбо функција за брзо ладење/греење, 7 Fan брзини на дување, Quiet Fan брзина, Aвтоматски вертикален и хоризонтален Swing.

Модел

GWH12YCXD-K6DNA1B

Капацитет

Btu

12000

Напојување

V~/Hz

220/50

Волтажа Min/Max.

V

198/264

Капацитет

ладење

W

3500(400~4500)

 греење

W

3810(1000~5200)

Потрошувачка

ладење

W

875(100~1400)

 греење

W

952(180~1850)

Работна температура

ладење

°C

-15~50

 греење

°C

-25~30

SEER/SCOP(W)/SCOP(A)/SCOP(C)

8.5/ 5.40/4.40/3.50

Енергетска класа

ладење

A+++

 греење

A+++ (Топла зона)
A+(Средна зона)

Внатрешна Единица

GWH12YCXD-K6DNA1B/I

Проток на воздух

m3/h

680/590/540/490/450/420/390

Ниво на звучен притисок

dB (A)

43/39/37/35/32/29/23

Димензии (ДxВxШ)

mm

865×290×210

Тежина (нето)

kg

10.5

Надворешна Единица

GWH12YCXD-K6DNA1B/O

Тип на компресор

Rotary

Модел

FTz-AN108ACBD

Фреон/полнење

-/kg

R32/0.8

Ниво на звучен притисок

dB (A)

52

Конекција бакар

mm

φ6/φ9.52

Макс. должина на цевки

m

20

Димензии (ДxВxШ)

mm

802×555×350

Нето тежина

kg

29

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција