Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita LD080 професионален ласер метро

10.999 ден.
13.999 ден.
Потребни наградни поени: 12000
 • Производител: Makita
 • Шифра:Makita LD080 професионален ласер метро
 • Наградни поени:130
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Ласер за мерење на растојание MAKITA LD080P

Карактеристики и предности

 • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки: IP54 дизајн за користење надвор или во отежнати услови
 • Мерење на поединечни растојанија, површини, волумени, Питагора (2 и 3 точки) и за ограничување
 • Идеална алатка за покривачи на кровови и изведувачи на гипс картони, архитекти, молери, електричари, монтери на кујни итн
 • Класа 2 ласерски производ во согласност со: IEC60825-1: 2007 стандардите “Дирекцијата за радијациона сигурност на ласерските производи”
 • Осветлен екран за поголема видливост при слаба осветленост
 • Прецизни мерни резултати за брзо работење, без грешки
 • Идеален за мерење на растојанија и закосувања

Спецификација на продуктот

 • Мерно подрачје: 0.05 – 80 m
 • Класа на ласер: II
 • Класа на заштита (IP): IP54
 • Тип на ласер: 635 nm
 • Мерења со исти батерии: 5.000
 • Напојување – батерии: 2 x AAA 1.5 V
 • Точност: ± 1.5 mm
 • Опсег на температура: -25 / 70 º C
 • Димензии: 117 x 57 x 32 mm
 • Тежина: 0.14 kg

 

 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција