Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DDF485RFJ Акумулаторска дупчалка-одвртувач

19.999 ден.
27.999 ден.
Потребни наградни поени: 20000
 • Производител: Makita
 • Шифра:2526
 • Наградни поени:50
 • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

 MAKITA DDF485RFJ

Карактеристики и предности

 • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци 
 • Две LED работни светла cо функција за претходно и продолжено осветлување на работната површина
 • Гумирана мекана дршка со еластомер кој не се лизга за поголема контрола и удобност
 • Висока ротациска брзина и висок вртежен момент
 • Лесен и компактен со избор на 2 брзини

Спецификација на продуктот

 • Напон: 18 V
 • Тип на батериа: Li-ion
 • Капацитет на батериа: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
 • Брзина без оптеретување: 0 – 500 / 0 – 1.900 rpm
 • Капацитет футер: 1,5 – 13 mm
 • Макс. дупчење на челик / дрво: 13 / 38 mm
 • Вртежен момент / мек: 27 Nm
 • Вртежен момент / тврд: 50 Nm
 • Димензии: 169 x 79 x 255 mm
 • Тежина: 1.7 kg

Вклучено:

 • 1 x Дупчалка DDF485
 • 2 x Батерии BL1830B (3.0 Ah)
 • 1 x Полнач DC18RC
 • 1 x Makpac

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција