Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Makita DTD156SF со полнач и литиум батерија ударен чекан

11.099 ден.
19.999 ден.
  • Производител: Makita
  • Шифра:Makita DTD1556SF
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Вклучува: 1x3,0Ah батерија и полнач
Тешко алуминиумско куќиште 
155 N.m максимален вртежен момент 
Активирање за контрола на променлива брзина 
ЛЕД светлото за работа ја осветлува работната површина
Makita BL1830B-L 18V 3.0Ah Li-Ion безжична слајд батерија

Карактеристики

Индикатор го прикажува преостанатото полнење на батеријата во четири фази
Вградениот мемориски чип ја пренесува историјата на користење со полначот
Вградените амортизери ги штитат ќелиите од условите на работното место
Високо-енергетските ќелии имаат повеќе енергија по ќелија за да го намалат вкупната тежина
Големо копче за ослободување за лесно отстранување од алатката
Вградените отвори за воздух и ѕидот рамномерно ги ладат ќелиите на батеријата додека ги блокираат остатоците
16 контактни терминали обезбедуваат доследна моќност и цврсто држење во која било средина
Спецификации:

Капацитет на батериа 3,0Ah
Време на полнење 22 минути со DC18RC
Нето тежина 640гр
Напон 18V
Makita DC18SD 18V безжичен Li-Ion стандарден полнач за батерии

Карактеристики:

Дигиталниот екран за напојување го покажува нивото на полнење
Поефикасна опција
Оптимален систем за полнење за максимизирање на животниот век на циклусот и обемот на работа
Спецификации:

Капацитет на ќелија 1,5-3,0Ah
Време на полнење 30 минути (компактно) 60 минути (3,0 Ah)
Нето тежина 700гр
Вкупна должина 151 мм
Напон DC 7,2-18V
 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција