Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Gardena Ѕидна намотка за црево M

14.648 ден.
15.999 ден.
Потребни наградни поени: 13000
  • Производител: Gardena
  • Шифра:Michelin MB2420 компресор 24 литри
  • Наградни поени:100
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Технички карактеристики:

Должина на црево: 20 m

Дијаметар на црево: 11 mm 

Заштита од замрзнување

Агол на ротација: 180°

Производител: Gardena

Земја на потекло: Германија

Ѕидна намотка од Gardena со која наводнувањето на вашите површини ќе биде комфортно задоволство. Намотката се монтира на ѕид, извлекувањето на цревото е лесно, додека собирањето на истото е автоматско. Технологијата на изработка на цревото спречува несакани превиткувања при употреба. Истото е опремено со Antofrost-заштита од замрзнување при ниски температури. Комплетот ги содржи сите потребни елементи за монтажа: Намотка, црево за поврзување на водовод со соодветни спојки, како и прскалка со регулација на млазот.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција