Потребна ви е помош?
+389 (02) 2520999

Verto Градинарско црево 30м 1/2″

1.150 ден.
1.300 ден.
Потребни наградни поени: 1300
  • Производител: Verto
  • Шифра:Verto Градинарско црево 30м 1/2″
  • Наградни поени:20
  • Достапност:На залиха
или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 3000 ден.

Градинарско црево за наводнување со пречник од 19мм (1/2″) и должина од 30 метри. При самата изработка на цревото вградена е заштита од оштетувања од сончева светлина, како и систем против развивање на алги во неговата внатрешност. Поради тоа, овозможено е ова црево беспрекорно да се користи долг период. Градинарското црево може да се користи за воден тек со притисок до 25 бари. Цревото ги задржува сите свои карактеристики во широк опсег на температури од -10°C до 45°C.

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Слични производи

Акција